Blog: Co se nevešlo na Twitter

Opensource v českých podmínkách

Možná jste zaregistrovali

David Grudl, tvůrce Nette Frameworku zkrátka řeší, jak se dostat do stavu, že bude Nette živit jeho a né naopak.

Na tom není nic divného, mám desítky nápadů co bych chtěl udělat do Kdyby, ale zkrátka na to není čas. Přesněji, není to pro mě priorita. Priorita je pro mě zaplatit nájem, mít na jídlo a občas si koupit nějakou novou hračku. A až potom můžu dělat dokumentaci do Kdyby. Kdyby mě totiž neživí. Ohromným způsobem mi pomohlo rozvinout se, získat kontakty a lepší práci, ale neživí mě.

Troufl bych si tvrdit, že ta situace je velice podobná, ovšem v trošku jiném měřítku. Nette je konec konců 1000x větší projekt.

Pokračovat ve čtení ...

Publikování na facebooku jako stránka

Včera se za mnou stavil kamarád s úplatky, že by potřeboval pomoct rozběhat automatické přispívání na Facebook Page. Protože Facebook zase nedávno udělal novou verzi api, tentokrát v2.3, tak spousta návodů jak publikovat na stránky jménem stránky je trošku obsolete a hlavně, ještě nikdo nenapsal návod pro Kdyby/Facebook :) Tak jsem na to s ním sedl, opravil pár compatibility drobností v Kdyby/Facebook a během půl hodinky nám to fungovalo.

Pokračovat ve čtení ...

Git: fixup!

Ukážeme si, jak na malinko hežčí historii v gitu :)

Tomuhle článku by měl ideálně předcházet článek o tom, jak si představuji "dokonalý" pullrequest, na ten bohužel teď není čas, ale pro představu by mohl stačit Understanding the GitHub Flow.

Když něco commituji, tak ideálně cílím na commity, které dávají jako celky smysl. Pokud z vás často padají věci typu "refaktoring", "typo", "fixed", "really fixed", "omg now it's really fixed", tak bych se nebál tvrdit, že to úplně ideálně neděláte. Taky se tím občas prohřeším, ale jak se říká v anonymních alkoholicích, prvním krokem je přiznat si, že máme problém.

Pokračovat ve čtení ...